ÇATI ÇIKIŞ MERDİVENİ

ÇATI ÇIKIŞ MERDİVENİ

Türkiye'de sıkça kullanılan çatı çıkış merdiveni, bugün birçok yarara ve fonksiyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Geliştirme aşaması ve üretiminde kullanılan tüm yapıda, çatı çıkış merdiveni için özel yapım şekilleri bulunmaktadır. Bu yapım planlarının tümü kolay ve pratik yollarla çatıya ulaşımın sağlanmasıdır. Bunun için çatı çıkış merdivenlerine bazı özel imalat ve tasarımlar bulunmaktadır. Bunların genel amacı hem bir kişinin evinde veya işyerinde dekoratiftik açısından uyumu hem de uzun ömürlü bir şekilde kullanabilmesidir.

Çatıya çıkmak ve inme unsurunu kolay bir hale getirerek, güvenliliği de en yüksek derecede sunmaktadır. Bu yüzden çatı çıkış merdiveni gerçek bir değerde müşterilerin tümü için memnuiyet sağlayan bir yapım tekniğine sahiptir. Bunların ilkinde katlanma özelliği bulunmaktadır. 

caticikisi 1

Çatı merdiveni üçe katlanarak yer ile temasını kesmektedir. Çatının giriş bölümünde bulunan bölgeye uyum içerisinde girmektedir. Bunun için uzatma çubuğu kullanılmaktadır. Ardından bir kişi çubukla merdiveni yönlendirerek çatı çıkış merdivenini kapaktan çıkarmaktadır. Ardından aşağıya doğru yavaş bir şekilde açılmaktadır. Böylece çatıya çıkmak için merdiven, hazır bir konumda bulunmaktadır. 

caticikisi 2

Metal ve Ahşap Seçeneği

Çatı çıkış merdivenleri için müşteriler siparişlerinde metal çatı merdivenlerini ya da ahşap olarak üretilenleri seçebilmektedirler. Her iki seçimde de kullanılan malzemeler kalitelidir ve uzun ömürlülük ele alınmaktadır. Bu yüzden çatı çıkış merdivenini seçebilecek olan müşteriler, zevklerine uygun kaliteli ürünleri seçebilmektedirler.

Çatı çıkış merdivenlerinde diğer özellikler içerisinde

  • Isı yalıtımı mevcuttur. Bu ısı yalıtımı çatı merdivenin kapaklarında kullanılan polistren maddeler sayesinde olmaktadır. 36mm bir merdiven kapağı içerisinde 26mm ısı yalıtımı malzemeler kullanılmaktadır. Bu şekilde gerçek bir fayda ve konfor çatı çıkış merdivenlerinin avantajları arasında yer almaktadır. Ortalama maksimum zeminden tavana merdiven uzunluğu 4.50 metreye kadar ulaşabilmektedir. Maksimum taşınan ağırlık 200-250 kilogram arasındadır. 3 katmanlıdır ve çatı çıkış merdivenlerinde korkuluklar bulunur. Bu korkuluklar özellikle aile ve çocuklar için önemli bir destek parçasıdır. Çatıya rahat bir şekilde iniş - çıkış için etkili bir çatı merdivenleri ürününü oluşturmaktadır. 

Site Haritası


Çatı Merdivenleri


Çatı Merdiveni