TELESKOPİK ÇATI MERDİVENİ

TELESKOPİK ÇATI MERDİVENİ

article1

Çatı katı merdiveni seçilirken dikkat edilmesi gereken şey tavan ve taban mesafesinin doğru bir biçimde ölçülmesidir.  Bu işlem gerçekleştirilirken ölçüm alatenin dik bir biçimde tutulması gerekmektedir. Ölçüm aletine eğim verilerek bu işlem gerçekleştirilirse doğru sonuçlara ulaşılamaz.

 

Çatı katı küçük olan bireyler çatı katı merdiveni arayışlarında büyük bir hüsran ile karşılaşmaktadırlar. Teleskopik çatı merdiveni modelleri ortaya çıkabilecek bütün bu dar alan sorunlarını ortadan kaldırabilecek bir yapıya sahiptir. Küçük çatı katları için tasarlanmış olan bu merdiven kullanıcılarına hem pratik hem de güvenli bir kullanım imkanı sunmaktadır. Teleskopik çatı merdiveni iç içe geçen merdivenlerden oluşmaktadır. Kapatıldığı zaman hiçbir biçimde yer kaplamayan bu merdivenler küçük çatı katları için en ideal seçimlerden biri olarak görülmektedir.

Genel Özellikler

  • Senelerce hizmet verebilecek kapasiteye sahip dayanıklı yüzey; hem kaymayan hem de son derece dayanıklı olan bu yüzey hiçbir biçimde aşınmaya maruz kalmamaktadır.
  • Geniş merdiven basamağı; çatı katına çıkışınızı çok daha kolay bir hale getirecek olan bu basamaklar geniş yapıları ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
  • EN131 standartlarına uygun bir biçimde gerçekleştirilen üretim işlemi; merdivenler insan canını tehlikeye atmayacak standartlara sahip olmalıdır. Avrupa’da geçerli olan standartların sınırları içerisinde üretim yapan Fakro bu standartları takip eden markalar arasında bulunmaktadır. 

 

 

Merdivenin Monte Edilmesi İçin Gerekli Olan Yapılar

Merdivenin çatı katınızdan aşağıya doğru monte edilmesi için bazı gerekliliklerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlardan bir tanesi de teleskopik yani iç içe geçen basamaklardan oluşan bu merdivenin monte edilmesi için 520x600mm çapına sahip bir çatı kapağına sahip olunması gerekmektedir. Bu çatı kapağı standardı aslına bakılırsa çok düşüktür. Bir diğer deyişle küçük çatı katı girişine sahip olan b,reyler büyük bir rahatlıkla bu merdivenleri kullanabilir. Tavan ve taban mesafesinin ne kadar olduğunun da sipariş sırasında firmaya bildirilmesi gerekmektedir. Firma gerekli olan malzemeleri bu uzunluğa göre getirecek ve monte edeceklerdir. Teleskopik çatı merdiveni satın alacağınıza karar verdikten sonra sipariş hattını arayarak kısa bir süre içerisinde montaj işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Site Haritası


Çatı Merdivenleri


Çatı Merdiveni